Spływy pontonami

KOSZT
45 zł / os. – dorośli
40 zł / os. – dzieci
KIEDY
codziennie
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY
Zwierzyń (parking przy płytach betonowych),
a w przypadku niskiego poziomu wody – spotkanie w Sanoku

Naszą pasją jest pływanie po rzekach i czerpanie z tego radości, którą chcemy się z Wami podzielić.

Spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz bardziej popularne. Jest to IDEALNE połączenie sportu i rekreacji. To taka forma zabawy i wypoczynku, która pozwala nam na odrobinę szaleństwa. Rzeki mają w sobie magiczną moc… potrafią zachwycić, oczarować i sprawić, że otoczeniu gór, lasów możemy oderwać się od codzienności.

Nasze spływy to niezapomniana przygoda na rzece San. Przeniesiemy się w świat, gdzie czas staje w miejscu. Będziemy mogli wsłuchać się w szum wody, podejrzeć pstrągi w rzece i nacieszyć oko skrzydlatymi przyjaciółmi, którzy zamieszkują brzeg rzeki.

San to najłatwiejsza górska rzeka w Polsce – jest to alternatywna aktywnego wypoczynku w Bieszczadach. Spływ to atrakcja dla KAŻDEGO! Plener spływu w malowniczych górach to spełnienie marzeń amatorów i profesjonalistów, dla których uwiecznianie przyrody na fotografiach jest sposobem na realizację kreatywnych zamierzeń. Nie da się też ukryć, że trudno o lepszy sposób na relaks, natomiast wysiłek fizyczny i umysłowy – świetnie wpłyną na regenerację organizmu oraz ukojenie nerwów.

Program:

  • Przejazd na miejsce zbiórki (Zwierzyń lub Sanok)

  • Spotkanie z instruktorami i ratownikiem wodnym. Instruktarz i informacje o zasadach obowiązujących na spływie. Bezpieczeństwo + zabawa = niezapomniana przygoda!

  • Przydział uczestników do pontonów wedle rezerwacji pontonu (grupy 5- i 9-osobowe), rozdanie kamizelek ratunkowych oraz pagajów. Na każdym pontonie jest 5 pagajów. Wodowanie pontonów i rozpoczęcie spływu – na wybranej trasie.

  • Trasa przebiega malowniczymi terenami, gdzie wody Sany płyną spokojnie. Z pontonu mamy możliwość obserwacji dzikiej przyrody, która nas otacza.

Ważne informacje

Bezpieczeństwo

Nasza pontony są bardzo wytrzymałe, przygotowane na specjalne zamówienie – firmy WATS. Przygotowane ze specjalnego materiały, nadają się nie tylko na spokojne rejsy ale także na bardziej ekstremalne spływy raftingowe. Spływy naszymi pontonami to przede wszystkim bezpieczeństwo wynikające z ich niezwykłej stabilności. Konstrukcja naszych, raftingowych, pontonów jest gwarantem bezpieczeństwa, bowiem posiadają kilka oddzielnych komór. Pontony są wygodne, niewywrotne i niezatapialne. Pływały z nami nawet kilkumiesięczne dzieci, które bezpieczne leżakowały w swoich fotelikach. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo – to jest nasz priorytet, dzięki temu możemy śmiało połączyć całość w niezapomnianą przygodę.

Nasz sprzęt

Nasze pontony zostały wykonane na zamówienie przez firmę WATS. Dodatkowo każdy uczestnik obowiązkowo zakłada kamizelkę ratunkową. Nawet więc jeśli wypadniecie z pontonu, nie musicie się martwić kamizelka Was uniesie na wodzie. Na każdym pontonie znajduje się także 5 pagaji, które pomagają płynąć wodami rzeki San. Sam ponton jest pompowany – niezależne komory przyczyniają się do tego, że jest to sprzęt niezatapialny.

Kiedy i gdzie pływamy

Pływamy na rzece San. W zależności od poziomu wody proponujemy daną trasę. Na wiosnę (marzec – kwiecień – maj), możemy organizować dłuższe kilkugodzinne spływy, natomiast latem, kiedy poziom wody jest niższy zapraszamy na spływy od 1h – 2,5h. Najczęściej naszą bazą startową jest Zwierzyń i Sanok.

Jak się przygotować

Krótkie spodenki/buty wodne
Może się zdarzyć, że czasem poziom wody w niektórych miejscach jest niższy i trzeba wyjść z pontonu. Polecamy więc ubrać się w krótkie spodenki.  Dodatkowo polecamy zabrać ze sobą buty wodne (w których można wejść do pontonu). Dzięki temu, wygodniej będzie się Wam stać w wodzie, jeśli przyjdzie taka potrzeba.

Woda
Jest niezbędna zwłaszcza podczas upalnych dni. Wysiłek fizyczny, słońce – nasz organizm podczas spływu, będzie potrzebował uzupełnienia płynów.

Czapka/krem z filtrem
Nie od dziś wiadomo, że nad wodą i w ruchu najlepiej się opala. Dlatego proponujemy zabierzcie jakieś nakrycie głowy, posmarujcie się z kremem, aby pamiątką po spływie były wspaniałe wspomnienia a nie czerwona skóra

Ubezpieczenie
Przed spływem każdy uczestnik jest zobowiązany jest przekazać do listę imienną uczestników (z datą urodzenia i dokładnym adresem).  Każdy uczestnik jest ubezpieczany przez firmę AXA – od aktywności sportowych.

A co z telefonami, aparatami, plecakami czy rzeczami, które nie możemy zabrać ze sobą?
Na każdym spływie jest osoba, odpowiedzialna za wasze osobiste rzeczy. Wszystkie ubrania, plecaki, dokumenty – rzeczy, które obawiacie się, ze mogą zmoknąć możecie zostawić u nas.  Natomiast czasami warto zabrać ze sobą telefon/aparat by uwiecznić wspomnienia

Zobacz też

pozostałe wycieczki jednodniowe

Galeria

Facebook

X