Noc przetrwania

PRZYGODA JEST TAM, GDZIE ZNIKA KOMFORT

Noc przetrwania to oferta dla tych, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę! Proponujemy Wam zajęcia z Nocy Przetrwania z noclegiem w terenie. Posiadamy dla Was namioty NNS lub nocleg w szałasach. Dla śmiałków czeka noc POD GWIAZDAMI.

Imprezy survivalowe w połączeniu z nocą przetrwania mają za zadanie nauczyć uczestników jak przetrwać w trudnych warunkach, jak wykorzystać dary natury.

Pamiętajcie, że survival to przygoda, to sprawdzenie siebie w różnych sytuacjach, to bycie sobą.

Gdy w dobie cywilizacji mamy dostęp do Internetu, telewizora z tysiącami kanałów, ciepłej wody, wygodnego łóżka – ktoś może zapytać, po co to wszystko? Dlaczego mam rezygnować z udogodnień? Wyprawa survivalowa to moment by „zatęsknić” za luksusem, to wyprawa w świat natury, która nas otacza – a tak naprawdę jej nie znamy.

ŚWIAT BEZ PRĄDU

Wyobraź sobie, że nagle na całym świecie nie ma prądu… co się dzieje? Zaczyna panować chaos, ludzie się boją – ale przede wszystkim boją się nieznanego. Wiele osób, po prostu czuje się nagle bezradnym. Brak zasięgu wifi, brak dostępu do telefonu, kąpiel w górskim strumieniu, śpiewanie przy dźwiękach gitary do rana… Kiedyś to była codzienność, dziś ludzie zaczynają szukać odcięcia od świata, chcą osiągnąć dystans do swojej pracy, do samego siebie.

Dla kogo NOC PRZETRWANIA?

Wyprawa na Noc przetrwania może być ogromnym przeżyciem zarówno dla uczniów szkoły, doskonałą integracją dla rodzin czy uzupełnieniem w imprezach firmowych. Pamiętajcie, że nie wystarczy przeczytać kilka książek, obejrzeć kilka filmów by stać się wielkimi survivalowcami. Każdy uczestnik musi mieć motywację i cel, który sobie wyznaczy. Dla jednych to będzie ucieczka przed cywilizacją dla innych ucieczka od problemów, chęć wyciszenia się czy po prostu sprawdzenia się w trudnych warunkach. Teoretycznie przecież wiemy, co powinniśmy robić – pozostaje jeszcze sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.

Jak się spakować?

– Mały plecak (nie walizka, torebka)
– Ciepłe ubranie,
– Ciuchy, które mogą się zniszczyć
– Buty (trekingowe) + sandały lub jakieś lekkie buty
– metalowy kubek
– latarka
– nóż/ scyzoryk
– śpiwór i karimata
– sznurek
– apteczka

W całej nocy przetrwania chodzi o dobrą zabawę. Pod okiem instruktora spędzicie noc pod chmurką i nauczycie się podstawowych technik przetrwania.

Co czeka na Ciebie:

– ORIENTING: Przemarsz w terenie z mapą, kompasem i nawigacją GPS

– ZIELONY SURVIVAL – zaparzanie leśnej herbaty, wykorzystanie leśnych roślin jadalnych

– SCHRONIENIE – budowanie różnych typów szałasów, umiejętne zabezpieczanie go przed deszczem

– WYKORZYSTANIE LASU – pokażemy Wam jak odnaleźć w lesie potrzebne przedmioty tj. talerz, widelec…

– OGIEŃ – rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa, różne typy ognia, leśny piekarnik

– SAM NA SAM Z NATURĄ– czekają na Ciebie nocne warty

– WODA – jak odnaleźć i przefiltrować wodę wykorzystując to, co znajdziemy w lesie

OBOZOWISKO – Przygotowanie obozowiska, latryny

Dodatkowo:

– wspólne opowieści o leśnych mieszkańcach przy ognisku
– *możliwość spaceru po ogniu

Galeria

Facebook

X