Paintball

Paintball to jedna z najpopularniejszych i najciekawszych propozycji spędzenia czasu. Adrenalina, rywalizacja to jedne
z najważniejszych cech tego sportu.

Istnieje wiele metod, rozgrywek i scenariuszy. Do wielu można wykorzystać rekwizyty, pojazdy i budynki. Możliwości jest dziesiątki. Paintball to gra zespołowa, która pozwala rozwijać umiejętności pracy w grupie czy konieczności podejmowania szybkich decyzji.
Posiadamy swoje przygotowane pole paintball oraz proponujemy rozgrywki w naturalnym terenie leśnym (gdzie wykorzystujemy naturalne przeszkody, drzewa, wąwozy).. Paintball to idealne rozwiązanie na imprezy firmowe, pomysł na integrację czy sposób na „zmęczenie” młodzieży podczas wycieczki szkolnej.

A jak to wygląda w praktyce?

Wyobraź siebie w mundurze, idziesz przez las, na twarzy masz założoną maskę a w ręku trzymasz karabin…W pewnym momencie słychać nagle głos i komendę, która oznacza rozpoczęcie walki!. Masz tylko, chwilę, zaledwie sekundę by móc się schronić i znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce. Nagle las cichnie i słyszysz tylko swój oddech i mocne bicie serca… w głowie masz jedną myśl – zaczęło się.
Brzmi ciekawie, znalazłeś się oczami wyobraźni już tam? Dzięki nam możesz przeżyć dreszczyk emocji i poczuć moc adrenaliny!

Dla kogo jest paintball?

Przede wszystkim dla Ciebie! Paintball jest zabawą/aktywnością dla każdego. Nie ma tu podziału na kobiety czy mężczyzn. Zajęcia te organizowane są zarówno dla dorosłych ale także dla młodzieży. I nie ma znaczenia czy jesteś lekarzem, prawnikiem, nauczycielem, uczniem 6 klasy czy właśnie kończysz studnia – na pewno warto spróbować i przekonać się samemu.

Bezpieczeństwo

Paintball jest bezpieczną konkurencją, należy jednak stosować się do ściśle określonych zasad i reguł. Przed rozpoczęciem gry każdy uczestnik jest odpowiednio przeszkolony. Instruktorzy pokazują jak obsługiwać się bronią, z jakiej odległości oddać strzał. Ponadto nasze pole paintballowi ZAWSZE podzielone są na strefę walki oraz STREFĘ BEZPIECZNĄ.

Nasze zasady:

– każdą rozgrywkę prowadzi instruktor, który czuwa nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem gry
– każdy uczestnik idzie na pole paintballowi z zabezpieczoną bronią. Dopiero po otrzymaniu komendy „odbezpiecz broń” rozpoczyna się walka
– po polu paintballowym spacerujemy tylko i wyłącznie z bronią/lufą skierowaną w ziemie
– każdy uczestnik otrzymuje strój ochronny
– każdy uczestnik otrzymuje maski na twarz. NIE MA możliwości zdejmowania masek podczas zabawy, a kto próbuje to robić, kończy definitywnie zabawę,
– każdy uczestnik jeśli został wyeliminowany z gry, lub z innych powodów chce zakończyć grę podnosi rękę do góry. Ten znak oznacza – bezpieczeństwo – proszę nie strzelać.
– kulki paintballowe nie ranią uczestników zabawy, w najgorszym wypadku pozostawiając siniaka,
– teren, na którym odbywają się zajęcia jest zawsze sprawdzany czy nie ma przedmiotów, które mogły by zranić lub być niebezpieczne. Ponadto każdy uczestnik ma obowiązek zdjąć ostre rzeczy z ubrań, ciała czy odłożyć niebezpieczne przedmioty.

Nasze scenariusze:

Zdobycie i ochrona flagi: Gra na rozgrzewkę. Polega na zdobyciu flagi znajdującej się w centralnej części pola gry i przeniesienie do swojego stanowiska. Pozostali uczestnicy ochraniają osobę niosącą flagę, natomiast grupa przeciwna próbuje odbić flagę i pokonać

Eliminacja przeciwnika – drużyny walczą tak długo jak długo na polu znajdują się jacyś członkowie obu drużyn. Gdy jedna drużyna wybije drugą – wygrywa.

Napoleon – obie drużyny stają naprzeciw siebie w rzędzie, a strzały oddawane są pojedynczo i tylko na komendę. Co strzał grupy zbliżają się do siebie o krok.

Bezpośredni atak: Polega na równoczesnym ataku obu drużyn. Celem gry jest przedostanie się jak największej liczby graczy jednej drużyny, na połowę pola gry przeciwnika. Gra prowadzona jest w czasie 5 minut.

Wzajemna eliminacja – tutaj każdy jest zdany na siebie. Będąc na polu każdy jest tutaj wrogiem. Każdy musi zadbać o siebie i wygrywa ten, kto wyeliminuje wszystkich uczestników.

Galeria

Facebook

X