LWÓW - MIASTO Z POLSKĄ DUSZĄ

Wycieczka jednodniowa
KOSZT
Każdy program wyceniamy INDYWIDUALNIE. Wszystko zależy od ilości uczestników i ewentualnie wybrania opcji dodatkowych.
Przedstawioną ofertę możemy w dowolny sposób zmodyfikować zgodnie z Waszymi potrzebami i możliwościami finansowymi.
KIEDY
Skontaktuj się z nami.

Lwów to nie tylko dawne miasto Polski, ale wg nas jest to chyba najpiękniejsze miasteczko dawnej Galicji. Co dziś zadziwia wycieczki, które odwiedzają to miasto? Czy niepowtarzalność kamienic, która budowali zarówno Ormianie, Żydzi, Niemcy, Polacy czy Włosi i każdy z narodów chciał się jakoś wyróżnić? A może zachwyca różnorodność restauracji, barów w klimatach nigdzie nie spotykanych?

Dziś Lwów to miasto, które rozwija się przede wszystkim dzięki turystyce. Lwów to niezliczone zabytki i miasto, które ma po prostu charakterystyczną atmosferę. Nie da się go łatwo i dobrze opisać, ale na pewno szybko można poczuć, jeśli już tu przyjedziemy, bo w ten klimat się wsiąka. Wycieczka do Lwowa może być nazywana podróżą sentymentalną – to odkrywanie już znikającego już Polskiego Lwowa, to poszukiwanie miejsc, które znamy z opowieści naszych dziadków.

Lwów oferuje nam dużo więcej niż tylko zatopienie się we wspaniałych zabytkach! Czeka nas wyprawa po smakach kuchni kresów, usłyszymy melodie czasem nam tak dobrze znane, poznamy kulturę, zwyczaje – na pozór tak bliskie a jakże odległe. Wizyta w Bieszczadach to idealne miejsce, by wybrać się choćby na jeden dzień za wschodnią granicę.

Przedstawiony poniżej program to nasza pozycja dla wypoczywających podczas wakacji w Bieszczadach czy też uzupełnienie programu dla grup zorganizowanych.

PROPONOWANY PROGRAM:

  • Wyjazd z Bieszczadów w stronę przejścia granicznego w Medyce (czasem też przekraczamy w Krościenku)

  • Przekroczenie granicy (odprawa graniczna). UWAGA: potrzebny PASZPORT

  • Przejazd autokarem przez najstarsze ulice miasta Lwowa: Gródecką, Piekarską. Dalej jedziemy obok Dworca Kolejowego – piękny monumentalny budynek

  • Spotkanie z przewodnikiem Lwowskim (mówiącym w języku polskim)

  • Wizyta na cmentarzu Orląt Lwowskich i Łyczakowskim. W tym miejscu spoczywają m.in. Maria Konopnicka

  • Zwiedzania miasta: spacer prospektem Adama Mickiewicza, wejście do Katedry Łacińskiej, Zwiedzanie OPERY LWOWSKIEJ WEWNĄTRZ, spacer uliczkami Starego Miasta z słynną czarną kamienica, apteka – muzeum z lampą Łukasiewicza

  • Wysoki Zamek i punkt widokowy na Lwów

  • Wizyta na Pchlim Targu i możliwość zamówienia obiadu

  • Wyjazd ze Lwowa i powrót w godzinach wieczornych

W cenie wycieczki zapewniamy:

– klimatyzowany, wygodny autokar lub bus dostosowany do ilości uczestników
– Opiekę pilota/przewodnika na całej trasie
– Obsługę przewodnika Lwowskiego – to z nim poznacie tajemnice miasta Lwów
– Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
– Opłaty parkingowe i opłaty graniczne
– Ubezpieczenie NNW i KL
Opcja dodatkowa:
– obiad we Lwowskiej restauracji 25zł/os
– Pozostałe atrakcje nie wymienione w ofercie

Proponujemy także dłuższe pobyty we Lwowie (2 dni), podczas, których dodatkowo możemy:

– Odwiedzić Lwowski Browar
– Pójść wieczorem na spektakl do Gmachu OPERY LWOWSKIEJ
– „Zgubić się” pośród barów i restauracji Lwowskich. Odwiedzić słynną KRYJÓWKĘ czy pijalnię Czekolady
– Odwiedzić podziemia Lwowskie i odszukać kopalni kawy
– Uczestniczyć w przedstawieniu w TEATRZE PRAWDA (muzyka na żywo, lokalny browar i znakomite jedzenie)
– Pospacerować po DACHACH Lwowskich Budynków
– Cofnąć się w czasie i odwiedzić SKANSEN Gaj Szewczenki
Ukraina to też nie tylko Lwów, dlatego w naszej ofercie znajdziecie propozycje wyjazdów wgłąb Ukrainy. Zapraszamy nie tylko wycieczki autokarowe, ale także pasjonatów 4 kółek! Ukraina dysponuje wieloma trasami, często niedostępnymi, gdzie dotrzeć można tylko autem.

Zobacz też

pozostałe wycieczki jednodniowe

Galeria

NAJLEPSI PRZEWODNICY
Każdy z naszych przewodników to pasjonat, dla którego prowadzenie wycieczki to nie tylko praca, ale przede wszystkim hobby. Każdy z przewodników czuwa nad waszym bezpieczeństwem oraz zawsze odpowie na nurtujące Was pytania. Każdy z naszych przewodników posiada dużą wiedzę, poczucie humoru i angażuje się z realizację programu – dzięki czemu nawet najprostsza wycieczka zamienia się w Wielką Przygodę!
UNIKATOWE PROGRAMY
Staramy się zawsze, aby obok wiedzy przewodników mieliście okazję zobaczyć niepowtarzalną przyrodę Bieszczadów oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Każdy program jest idealnie dopasowany, by nawet jeśli mamy tylko jeden dzień „w okolicy”, to pokażemy Wam to co najciekawsze. Posiadamy kilka AUTORSKICH programów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających uczestników.
WYGODA
Korzystając z naszych usług oferujemy kompleksową usługę, Na Wasze życzenie przygotowujemy program, dostosowany do Waszych oczekiwań, dopieramy do grupy przewodnika, instruktora. Dodatkowo nie musicie martwić się o transport, bowiem możemy pomóc Wam zorganizować także przyjazd w Bieszczady. Współpracujemy z przewoźnikami z całej Polski, którzy oferują komfortowe autokary i busy.

Facebook

X