WĘGRY – W GROTACH SKALNYCH

Wycieczka jednodniowa
KOSZT
Każdy program wyceniamy INDYWIDUALNIE. Wszystko zależy od ilości uczestników i ewentualnie wybrania opcji dodatkowych.
Przedstawioną ofertę możemy w dowolny sposób zmodyfikować zgodnie z Waszymi potrzebami i możliwościami finansowymi.
KIEDY
Skontaktuj się z nami.
CZAS TRWANIA WYCIECZKI
Jest to wycieczka całodniowa. Trwa ok. 8-9 h.
UBEZPIECZENIE
Każdego uczestnika ubezpieczamy (NNW) w firmie ubezpieczeniowej UNIQA. Dokonując zakupu/rezerwacji wycieczki klient jednocześnie wyraża zgodę na przetworzenie danych osobowych w celach ubezpieczeniowych, kontaktowych i archiwizacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych – Dz. U. Nr 133, poz. 883) zgodnie z zasadami Polityki Prywatności obowiązującej w Biurze Podróży Dzikie Bieszczady.

Choć Węgrzy nie mają dostępu do morza, to zaspokajają swoje potrzeby relaksu w gorących źródłach, których tu nie brakuje. Wody termalne to dar natury, którego można Węgrom tylko pozazdrościć. Naturalnie gorąca woda wypływa tu z ziemi w tak wielu miejscach, że gdziekolwiek staniemy na pewno w pobliżu znajdziemy ciepłe kąpielisko. Warto wiedzieć, że te wody wykorzystywali już Rzymianie. Naszym celem wyprawy jest odwiedzenie jednego z najbardziej znanych miejsc na Węgrzech – GROTY SKALNE W MISZKOLCU. Cały kompleks basenów został wbudowany w naturalne zbocze górskie, dzięki czemu kąpiemy się w najprawdziwszych jaskiniach!

PROGRAM:

  • Wyjazd uczestników wczesną porą w stronę granicy Radoszyce – Pelota

  • Przejazd przez Słowację na Węgry – wymiana waluty na granicy

  • Dotarcie do MISZKOLCA, wizyta na basenach termalnych w GROTACH SKALNYCH. To kąpielisko składa się z kilku basenów, gdzie temperatura wody wynosi od 25 do 35 stopni. Groty skalne pięknie są oświetlone, odnajdziemy tam także jacuzzi i bicze wodne, które doskonale wpływają na nasze ciało. Woda ponadto posiada właściwości lecznicze: związki magnezu, wapnia, jodu, bromu czy potasu. A jak będzie mało – zawsze można skorzystać z zewnętrznych basenów lub restauracji.

  • TOKAJ – odwiedzimy prawdziwą Węgierską restaurację, gdzie będziecie mogli spróbować prawdziwego GULASZU WĘGIERSKIEGO podanego z białym chlebem (bez, którego Węgrzy nie wyobrażają sobie posiłku).

  • TOKAJ – zazwyczaj kojarzy się z węgierskim winem. Ten wysokogatunkowy, złocisty trunek znany jest w całej Europie, natomiast niewiele osób kojarzy Tokaj z małą, spokojną miejscowością – a szkoda. To senne i jednocześnie piękne miasteczko, gdzie turystów można policzyć na palcach jednej ręki. Spacer po miasteczku pozwala przenieść się w przeszłość, spacerować małymi, krętymi uliczkami. Podejdziemy tam pod pomnik Bachusa, pod Piwnicę Rakoczego czy pod Grecką Kamienicę z kotwicą.

  • REGION TOKAJSKI – TARCAL – Wizyta w regionie, który jest wpisany na listę UNESCO. O winie Tokaj mówi się, że jest „królem win i winem królów”, dlatego, że w przeszłości nie brakowało go na żadnym stole głów panujących w Europie. Osobliwością Tokaju są piwnice wydrążone w skale wulkanicznej, w którym rozwija się „szlachetna czarna pleśń”. Zapraszamy Was zatem na degustację złotego trunku – WINA TOKAJSKIEGO. W prawdziwej winnicy, piwnicy będziecie mieli okazję spróbować 4 rodzaje wina oraz znanej palinki. Podczas degustacji dowiecie się, jak pić wino, co to jest putton oraz jak brzmi węgierski toast.

  • Po długim dniu, zaczniemy wracać do naszego kraju. Powrót w godzinach wieczornych

WYCENA INDYWIDUALNA DLA GRUP:
Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota/przewodnika, bilety wstępów, ubezpieczenie KL i NNW,
WAŻNE INFORMACJE:
Dokumenty: Każdy uczestnik ma obowiązek podczas poruszania się po Unii Europejskiej powinien posiadać DOWÓD OSOBISTY
Waluta: Na terenie Węgier obowiązującą walutą jest Forint 1000F – 15zł. Pieniądze będzie można wymienić w kantorze podczas postoju. Drobne przydadzą się na zakup pamiątek czy też obiadu.
Co zabrać ze sobą: Mały plecak, suchy prowiant i wodę do picia. Pamiętajcie o dowodzie osobistym.
Ubezpieczenie: każdy uczestnik naszych wycieczek jest ubezpieczony przez nasze biuro w Firmie Ubezpieczeniowej UNIQA

Zobacz też

pozostałe wycieczki jednodniowe

Galeria

NAJLEPSI PRZEWODNICY
Każdy z naszych przewodników to pasjonat, dla którego prowadzenie wycieczki to nie tylko praca, ale przede wszystkim hobby. Każdy z przewodników czuwa nad waszym bezpieczeństwem oraz zawsze odpowie na nurtujące Was pytania. Każdy z naszych przewodników posiada dużą wiedzę, poczucie humoru i angażuje się z realizację programu – dzięki czemu nawet najprostsza wycieczka zamienia się w Wielką Przygodę!
UNIKATOWE PROGRAMY
Staramy się zawsze, aby obok wiedzy przewodników mieliście okazję zobaczyć niepowtarzalną przyrodę Bieszczadów oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Każdy program jest idealnie dopasowany, by nawet jeśli mamy tylko jeden dzień „w okolicy”, to pokażemy Wam to co najciekawsze. Posiadamy kilka AUTORSKICH programów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających uczestników.
WYGODA
Korzystając z naszych usług oferujemy kompleksową usługę, Na Wasze życzenie przygotowujemy program, dostosowany do Waszych oczekiwań, dopieramy do grupy przewodnika, instruktora. Dodatkowo nie musicie martwić się o transport, bowiem możemy pomóc Wam zorganizować także przyjazd w Bieszczady. Współpracujemy z przewoźnikami z całej Polski, którzy oferują komfortowe autokary i busy.

Facebook

X