SŁOWACJA – Morskie Oko i Sniński Kamień

Wycieczka jednodniowa

Proponujemy Wam wycieczkę na wygasły wulkan na Słowacji. Wystarczy godzina jazdy od granicy i jesteśmy na miejscu! Górskie pasmo Wyhorlatu to dzikie i odludne góry – rzadko odwiedzane przez turystów. Trasa wędrówki biegnie obok Karpackiego Morskiego Oka, które pięknie wpisało się w górzysty krajobraz. A dalej już na szczyt, powulkaniczną skałę skąd rozpościera się wspaniały widok na Bieszczady, Beskid Niski a nawet Tatry.

PROGRAM:

  • Spotkanie z przewodnikiem, wyjazd przez Bieszczady i Beskid Niski w stronę granicy Radoszyce – Pelota

  • Remetske Hamre – wymarsz na MORSKIE OKO

  • Odpoczynek, regeneracja i wymarsz na wędrówkę na SNIŃSKI KAMIEŃ 1005m n.p.m, który znajduje się w paśmie Vyhortatu (spacer ok. 2h)

  • Ostatni fragment wędrówki to wspinaczka na skałkę po drabinkach. Tam ze szczytu czeka na Was nagroda – widoki zapierające dech w piersiach

  • Zejście do miejscowości Zemplinskie Hamre

  • Przejazd do Humennego, czas wolny. Możliwość zjedzenia posiłku, zrobienia sobie zdjęcia z Dobrym Wojakiem Szwejkiem

  • Powrót do Polski w godzinach wieczornych

Dodatkowo program możemy wzbogacić o:
– Wizyta w MUZEUM Budownictwa Ludowego w Humennem
– Ruiny ZAMKU BREKOV (czas wejścia ok. 1h)
– Degustacja WIN SŁOWACKICH
– Wizyta w muzeum ANDY WARHOLA – jedynym w Europie! Choć sam nigdy nie był na Słowacji a tym bardziej w Międzylaborcach to właśnie tu powstało pierwsze na świecie muzeum artysty pop-artu. To za sprawą Rusińskiej społeczności, bowiem jego rodzina pochodziła z niedalekiej miejscowości Mików. A kim był Andy? Sam o sobie mówił „ że jest człowiekiem znikąd”. To on jest twórcą wizerunku puszki coca – coli. Muzeum zgromadziło przedmioty użytku codziennego, którymi otaczał się Andy. Przedmioty jak i jego twórczość była oderwana od rzeczywistości….
WYCENA INDYWIDUALNA
Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota/przewodnika, bilety wstępów, ubezpieczenie KL i NNW
Ważne informacje
Dokumenty: Każdy uczestnik ma obowiązek podczas poruszania się po Unii Europejskiej powinien posiadać DOWÓD OSOBISTY
Waluta: Na terenie Słowacji obowiązującą walutą jest Euro. Pieniądze będzie można wymienić w kantorze w Medzilaborcach. Drobne przydadzą się na zakup pamiątek czy też obiadu.
Co zabrać ze sobą: Mały plecak, wygodne obuwie – WYCIECZKA GÓRSKA, suchy prowiant i wodę do picia. Pamiętajcie o dowodzie osobistym.
Ubezpieczenie: każdy uczestnik naszych wycieczek jest ubezpieczony przez nasze biuro w Firmie Ubezpieczeniowej AXA
Co warto ze sobą zabrać
– Gotówkę (przyda się podczas możliwości zakupu pamiątek)
– Polar/ kurtka – wycieczki wyjeżdżają wcześnie rano, natomiast pobyty są wieczorami. W tych porach jest chłodniej, wiec przyda się cieplesze okrycie
– Coś od deszczu –nigdy nie wiadomo, co może nas zaskoczyć 
– Suchy prowiant/woda – Wycieczka jest całodniowa, dlatego proponujemy by mieć ze sobą coś do picia oraz drobny posiłek
– Odpowiednie, wygodne obuwie – czekają nas krótkie spacery,
– Aparat/ kamera – wszystko to, co zatrzyma czas i wspomnienia podczas pobytu na wyjeździe

Zobacz też

pozostałe wycieczki jednodniowe

Galeria

NAJLEPSI PRZEWODNICY
Każdy z naszych przewodników to pasjonat, dla którego prowadzenie wycieczki to nie tylko praca, ale przede wszystkim hobby. Każdy z przewodników czuwa nad waszym bezpieczeństwem oraz zawsze odpowie na nurtujące Was pytania. Każdy z naszych przewodników posiada dużą wiedzę, poczucie humoru i angażuje się z realizację programu – dzięki czemu nawet najprostsza wycieczka zamienia się w Wielką Przygodę!
UNIKATOWE PROGRAMY
Staramy się zawsze, aby obok wiedzy przewodników mieliście okazję zobaczyć niepowtarzalną przyrodę Bieszczadów oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Każdy program jest idealnie dopasowany, by nawet jeśli mamy tylko jeden dzień „w okolicy”, to pokażemy Wam to co najciekawsze. Posiadamy kilka AUTORSKICH programów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających uczestników.
WYGODA
Korzystając z naszych usług oferujemy kompleksową usługę, Na Wasze życzenie przygotowujemy program, dostosowany do Waszych oczekiwań, dopieramy do grupy przewodnika, instruktora. Dodatkowo nie musicie martwić się o transport, bowiem możemy pomóc Wam zorganizować także przyjazd w Bieszczady. Współpracujemy z przewoźnikami z całej Polski, którzy oferują komfortowe autokary i busy.

Facebook

X