PRZEJAZD ELEKTRYCZKĄ CZYLI KOLEJ ZAKARPACKA

Wycieczka jednodniowa
KOSZT
Każdy program wyceniamy INDYWIDUALNIE. Wszystko zależy od ilości uczestników i ewentualnie wybrania opcji dodatkowych.
Przedstawioną ofertę możemy w dowolny sposób zmodyfikować zgodnie z Waszymi potrzebami i możliwościami finansowymi.
KIEDY
Skontaktuj się z nami.
CZAS TRWANIA WYCIECZKI
1 dzień

Zapraszamy na niezwykłą przygodę- przejazd najpiękniejszą koleją północnych Karpat u naszych wschodnich sąsiadów. Podczas wycieczki z naszym biurem odwiedziecie dwie piękne Cerkwie, zaś zwieńczeniem przygody jest przejazd Elektriczną na trasie 18km. Pamiętajmy, że tutaj może wiele się zdarzyć J. Tunele, kręte tory, wiadukty , mosty, przepaście i wspaniałe krajobrazy sprawiają, że jest nie to zwykła podróż koleją. Ten przejazd dostarczy Wam wielu pozytywnych emocji a krajobrazy jakie zobaczycie na długo pozostaną w Waszej pamięci. Górskie widoki: Bieszczady Polskie i Ukraińskie (wschodnie i zachodnie).

Podczas podróży będziecie mieli okazję zobaczyć wijący się San, który tworzy granicę między Państwami. Dosłownie na wyciągnięcie ręki będziecie mieli Polskę. To w Siankach wioska została podzielona na pół i dziś do stronie Ukrainy tętni ona życiem, zaś po Polskiej jest to kolejna „ nieistniejąca wieś”.

W NASZYM PROGRAMIE:

– Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd w godzinach porannych w stronę granicy
– Po trasie zwiedzamy:
Cerkiew św. Michała z 1903 roku w. wraz ze stojąca przy niej potężną dzwonnicą obronną z 1780r w Jasienicy Zamkowej
• drewniana cerkiew w Użoku z 1745 r. piękna drewniana, bojkowska, prawosławna cerkiew św. Michała Archanioła . W 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wewnątrz zachował się ikonostas i XVIII-wieczny ołtarz, można tu też podziwiać XVII wieczne ikony i starodruki.
Przejazd KOLEJĄ ZAKARPACKĄ Sianki – Wołosianka (na długości 18 km przejedziemy przez 6 tuneli (najdłuższy 908m) i aż 27 wiaduktów! Trasa opada 18 serpentynami 370m w dół w dolinę rzeki Uż). Podróż wzbudza wiele emocji bowiem kolejka wije się w trudnym terenie górskim. Oprócz pociągów pasażerskich ze stacji w Siankach wyruszają w dół składy towarowe asekurowane przez 3 lokomotywy (dwie z przodu i jedną z tyłu!).
Linia powstała w 1905 roku dla połączenia centrum ówczesnej monarchii austro-węgierskiej ze Lwowem i Przemyślem (twierdzą Przemyską). Mieczysław Orłowicz stwierdził o niej – “najpiękniejsza linia kolejowa północnych Karpat”…
– Obiad w Rozłuczu ( dla grup możliwość zamówienia obiadu w towarzystwie kapeli bojkowskiej)
– Kościół św. Michała z 1660r. w STAREJ SOLI
– Konwikt ojców jezuitów w CHYROWIE (tu kształcili się m.in. Eugeniusz Kwiatkowski, Mieczysław Orłowicz, Adam Styka) – zwiedzanie w miarę możliwości czasowych i technicznych
– Powrót do Polski w godzinach nocnych

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ
-wycieczka wymaga dobrej kondycji fizycznej, oraz niezbędny ubiór i wyposażenie do turystyki górskiej, podstawowa apteczka medyczna,
– uczestnicy wycieczki muszą posiadać PASZPORT (min. 3 miesiące przed upływem jego ważności)
WALUTA
Na terenie Ukrainy obowiązująca walutą jest Hrywna (1zł to ok 7hr). Pieniądze przydadzą się na drobne zakupy czy posiłki podczas wyjazdów. Walutę wymienimy tuż za granicą (jest po prostu lepszy kurs niż w Polsce).
UBEZPIECZENIE
Naszych klientów ubezpieczamy w firmie UNIQA od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w UNIQA.

Dbając o Państwa komfort i profesjonalizm zachęcamy do skorzystania z naszych ofert.

Nasze wycieczki to nie tylko NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG, ale także pełen profesjonalizm i zaangażowanie naszych przewodników i pilotów.

Nasze wyjazdy organizowane są pod hasłem WIELKA PRZYGODA W MAŁYCH GRUPACH. Indywidualne podeście do klienta jest naszym priorytetem.

*organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wycieczek górskich w przypadku złych warunków pogodowych i innych uzasadnionych bezpieczeństwem okoliczności wynikłych w trakcie przejścia

Zobacz też

pozostałe wycieczki jednodniowe

Galeria

NAJLEPSI PRZEWODNICY
Każdy z naszych przewodników to pasjonat, dla którego prowadzenie wycieczki to nie tylko praca, ale przede wszystkim hobby. Każdy z przewodników czuwa nad waszym bezpieczeństwem oraz zawsze odpowie na nurtujące Was pytania. Każdy z naszych przewodników posiada dużą wiedzę, poczucie humoru i angażuje się z realizację programu – dzięki czemu nawet najprostsza wycieczka zamienia się w Wielką Przygodę!
UNIKATOWE PROGRAMY
Staramy się zawsze, aby obok wiedzy przewodników mieliście okazję zobaczyć niepowtarzalną przyrodę Bieszczadów oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Każdy program jest idealnie dopasowany, by nawet jeśli mamy tylko jeden dzień „w okolicy”, to pokażemy Wam to co najciekawsze. Posiadamy kilka AUTORSKICH programów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających uczestników.
WYGODA
Korzystając z naszych usług oferujemy kompleksową usługę, Na Wasze życzenie przygotowujemy program, dostosowany do Waszych oczekiwań, dopieramy do grupy przewodnika, instruktora. Dodatkowo nie musicie martwić się o transport, bowiem możemy pomóc Wam zorganizować także przyjazd w Bieszczady. Współpracujemy z przewoźnikami z całej Polski, którzy oferują komfortowe autokary i busy.

Facebook

X