NA DACHU BIESZCZAD – Wędrówka na Pikuj

Wycieczka jednodniowa
KOSZT
Każdy program wyceniamy INDYWIDUALNIE. Wszystko zależy od ilości uczestników i ewentualnie wybrania opcji dodatkowych.
Przedstawioną ofertę możemy w dowolny sposób zmodyfikować zgodnie z Waszymi potrzebami i możliwościami finansowymi.
KIEDY
w dowolnym terminie przy min. 7 osobach
CZAS TRWANIA
1 dzień (ok 18h-21h)

Wspaniały punkt widokowy, wynikający z faktu, iż szczyt wznosi się aż 1408m nad otaczającym go terenem. Na zachodzie można dostrzec najwyższe szczyty Polskich Bieszczadów – Tarnicę, Kińczyk Bukowski i Wielką Rawkę.

Na przełomie lat 1933/1935 staraniem Przemyskiego Towarzystwa Narciarzy zostało oddane do użytku schronisko pod Pikujem. Dziś pozostały już tylko ruiny. Na szczycie odnajdziemy kilkumetrowy obelisk poświęcony pierwszemu prezydentowi Czechosłowacji Tomášowi Masarykowi. Do 1772 przez Pikuj przebiegała granica między Koroną Królestwa Polskiego a Królestwem Węgier. Przed II wojną światową przez szczyt przechodziła południowa granica Rzeczypospolitej Polskiej pierwotnie granica polsko-czechosłowacka, a później granica polsko-węgierska, która istniała do 28 września 1939 r. a formalnie do 31 grudnia 1945.

HUŚLA ZNACZY PIKUJ

– Wyjazd z Bieszczadów w godzinach wczesnoporannych i przekroczenie granicy w Krościenku
– Przejazd przez Stary Sambor – Turka – Mohnate dojazd do miejscowości Husne Wyżne
– Przygotowanie się na wyjście szczyt czerwonym szlakiem
– Spacer górski na Połoniny (ok 3h) i zdobycie NAJWYŻSZEGO szczytu Bieszczadów Pikuj 1408m n.p.m. Odpoczynek na szczycie, skąd rozpościera się wspaniała panorama na Dzikie Bieszczady
– Zejście szlakiem do wsi Biłasowice. Łączny czas przejścia ok 6h
– Obiad w Rozłuczu (dodatkowo płatne wg. zamówienia)
– Powrót w Bieszczady w godzinach późnowieczornych

W cenie zawieramy:
Przejazd busem (lub autokarem), opłaty graniczne, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL,
Dodatkowo płatny:
Obiad we własnym zakresie
Co warto ze sobą zabrać
– wycieczka wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz niezbędny ubiór i wyposażenie do turystyki górskiej, podstawowa apteczka medyczna,
– uczestnicy wycieczki muszą posiadać PASZPORT (min. 3 miesiące przed upływem jego ważności)
WALUTA:
Na terenie Ukrainy obowiązująca walutą jest Hrywna (1zł to ok 7hr). Pieniądze przydadzą się na drobne zakupy czy posiłki podczas wyjazdów. Walutę wymienimy tuż za granicą (jest po prostu lepszy kurs niż w Polsce).
UBEZPIECZENIE:
Naszych klientów ubezpieczamy w firmie UNIQA od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w UNIQA.

Dbając o Państwa komfort i profesjonalizm zachęcamy do skorzystania z naszych ofert.

Nasze wycieczki to nie tylko NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG, ale także pełen profesjonalizm i zaangażowanie naszych przewodników i pilotów.

*organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wycieczek górskich w przypadku złych warunków pogodowych i innych uzasadnionych bezpieczeństwem okoliczności wynikłych w trakcie przejścia

Zobacz też

pozostałe wycieczki jednodniowe

Galeria

NAJLEPSI PRZEWODNICY
Każdy z naszych przewodników to pasjonat, dla którego prowadzenie wycieczki to nie tylko praca, ale przede wszystkim hobby. Każdy z przewodników czuwa nad waszym bezpieczeństwem oraz zawsze odpowie na nurtujące Was pytania. Każdy z naszych przewodników posiada dużą wiedzę, poczucie humoru i angażuje się z realizację programu – dzięki czemu nawet najprostsza wycieczka zamienia się w Wielką Przygodę!
UNIKATOWE PROGRAMY
Staramy się zawsze, aby obok wiedzy przewodników mieliście okazję zobaczyć niepowtarzalną przyrodę Bieszczadów oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Każdy program jest idealnie dopasowany, by nawet jeśli mamy tylko jeden dzień „w okolicy”, to pokażemy Wam to co najciekawsze. Posiadamy kilka AUTORSKICH programów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających uczestników.
WYGODA
Korzystając z naszych usług oferujemy kompleksową usługę, Na Wasze życzenie przygotowujemy program, dostosowany do Waszych oczekiwań, dopieramy do grupy przewodnika, instruktora. Dodatkowo nie musicie martwić się o transport, bowiem możemy pomóc Wam zorganizować także przyjazd w Bieszczady. Współpracujemy z przewoźnikami z całej Polski, którzy oferują komfortowe autokary i busy.

Facebook

X