Bieszczady – poznaj dzikie szlaki z zieloną szkołą

Jednym z powodów, dla których ludzie decydują się na wyjazd poza miasto jest szukanie spokoju i bliskości przyrody, która daje ukojenie i odetchnienie od codziennego zgiełku. W Bieszczadach, z uwagi na mnogość lasów oraz niskie zaludnienie, można zapomnieć nie tylko o smogu i korkach w mieście, ale też pooddychać świeżym powietrzem i skorzystać z ostatnich promieni słońca tej jesieni. To właśnie na południu Polski znajdzie się piękną przyrodę i mnóstwo innych atrakcji, ponieważ stąd można też udać się na wycieczkę do Lwowa lub odwiedzić zielone szkoły w Bieszczadach, w których czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek w Bieszczady oraz inne regiony w Polsce i za granicą, które oferuje nasze Biuro Dzikie Bieszczady. A dziś będzie o zielonych szkołach, czyli atrakcjach dla dzieci, które mogą poznać w ten sposób bieszczadzką przyrodę i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Sztuka survivalu od podstaw…

Zielona szkoła to wyjazdy dla młodzieży oraz dzieci, które chcą przekonać się jak wygląda sztuka survivalu oraz zwiedzanie najwyższych szczytów Bieszczadów i poszukiwanie skarbów. Ukształtowanie terenu w Bieszczadach powoduje, że góry pokryte są pięknymi lasami – w większości bukowymi – a im wyżej się udajemy, tym więcej znajdziemy roślinności górskiej. W zielonej szkole młodzież ma możliwość zobaczenia jak szczyty bieszczadzkich wzgórz porastają trawą alpejską, która jesienią przybiera piękna kolory, wpadające w odcienie czerwieni, żółci i pomarańczy.

Ale zielone szkoły w Bieszczadach to nie tylko zwiedzanie urokliwych zakątków, lecz także spotkania z instruktorami survivalu, którzy profesjonalnie przygotowują uczestników do wyprawy w teren i pokazują jak budować szałasy, rozpalać ogniska przy zastosowaniu krzesiwa, a także uczą sztuki przetrwania w trudnym terenie.

W czasie zajęć prowadzonych w zielonych szkołach młodzież ma możliwość przebywania na najwyższych szczytach bieszczadzkich szlaków, w tym również na ściankach wspinaczkowych i brania udziału w szkoleniach na zakapiora Bieszczadzkiego, które obejmują m.in.: strzelanie z łuku, wbijanie gwoździ na czas, biegi w workach i inne atrakcje na świeżym powietrzu.

Survival na bieszczadzkich szlakach i połoninach to niezapomniana przygoda, która uczy, rozwija wyobraźnię i jest czasem spędzonym w bliskości z dziką, nieokiełzaną naturą tych okolic, która od lat inspiruje turystów i zachęca by wracali.

UWAGA: Kto raz spróbował bieszczadzkiej przygody survivalowej ma ochotę wracać co roku!
A może chcesz poznać inne atrakcje naszego biura, w tym wycieczki w Bieszczady i wycieczki do Lwowa – miasta na stałe zapisanego w sercach Polaków? W następnej części artykułu przedstawiamy inne atrakcje naszego biura. Zapraszamy!

Facebook

X