SANOK – KRÓLEWSKIE MIASTO

To niewielkie miasteczko, które leży w dolinie Gór Słonnych. Przez wiele lat słynęło z fabryki autobusów „Autosan”. Dziś  to miasto sportów zimowych. Odbywają się tu zawody, mistrzostwa świata w  Ice Racing a drużyna Sanocka grająca w hokej zdobyła Mistrzostwo Polski. Większość turystów, którzy przejeżdżają przez Sanok odwiedzają Skansen – największy w Polsce. To tu można zobaczyć jak żyli i mieszkali dawni mieszkańcy Bieszczad.

ATRAKCJE:

– Skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego.

​- Muzeum Historyczne w zamku ze zbiorem prac Beksińskiego i Ikon.

– Cerkiew prawosławna.

– Ławeczka Wojaka Szwejka.

– Kościół Franciszkanów.

– Orle Skałki.

iko_kajaki – Spływy kajakowe.

iko_klon – Parki miejski.

 

WYBIERZ SIĘ Z NAMI DO SANOKA

​- zwiedzanie Skansenu w Sanoku
– zwiedzanie cerkwi prawosławnej
– spacer po starym rynku w Sanoku
– dla chętnych : degustacja win w winnicy
smolnik02

 

CIEKAWOSTKA:

Skansen w Sanoku :  To teren obejmujący ok 38ha. Na tej powierzchni zaprezentowana jest kultura z pogranicza polsko – ukraińskiego. Poszczególne grupy etniczne (Łemkowie, Bojkowie, Dolinianie, Pogórzanie) są prezentowane w danych sektorach. Na terenie Muzeum zgromadzono ponad 1000 obiektów  przedstawiające obiekty związane z codziennym życiem mieszkańców. Można obejrzeć budynki mieszkalne, budynki mieszkalo – gospodarcze i gospodarcze.

Spacerując można obejrzeć również obiekty sakralne : XVII wieczny Kościół, dwie XVIII wieczne cerkwie bojkowskie, cerkiew łemkowska i kilka przydrożnych kapliczek. W połączeniu z młynami, szkołą i kuźnią dobrze oddają charakter dawnych wiosek. Od niedawna można również oglądać Miasteczko Galicyjskie. Jest to replika  budynków  takich jak: krawiec, fryzjer, fotograf, piekarnia, zegarmistrz a także odnajdziemy budynki poczty, karczmy i remizy. Dla tych co lubią rywalizację mogą spróbować swoich sił w grze w drewniane kręgle.

Komentowanie jest wyłączone