Bieszczady: Raj dla fotografów

Widoki w Bieszczadach są absolutnie oszałamiające. Asfaltowa droga kończy się w momencie, gdy spotyka się z bezludną, krętą ścieżką, która prowadzi przez trawiaste pola i ponad linią drzew, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca dla jednego samochodu po obu stronach przełęczy – jeśli mają szczęście, mogą nie tylko zobaczyć to, co przyroda dostarczyła, ale także zrobić wiele zdjęć z różnych perspektyw, zanim wrócą z powrotem w dół!

Bieszczady są jednym z najpiękniejszych i najbardziej niedocenianych miejsc turystycznych w Europie. Widoki ze szczytu góry są absolutnie oszałamiające – można zobaczyć kilometry i mile, w otoczeniu dziewiczej przyrody. Droga na szczyt jest prymitywna, ale jest tego warta – takiego widoku nie można uzyskać nigdzie indziej!

To miejsce szczególnie znane ze swoich jesiennych kolorów, kiedy liście zmieniają kolor z zielonego na spektrum żółci, pomarańczy i czerwieni. Mgliste poranki i rześkie jesienne powietrze tworzą magiczny krajobraz, który pokochają fotografowie.

Znajduje się tu wiele opuszczonych wiosek, często pozostawionych na pastwę losu po tym, jak ludzie, którzy je zamieszkiwali, wyjechali. Jedną z takich wiosek jest Huta Szklana, która była niegdyś kwitnącą społecznością szklarzy. Obecnie jest ona miastem-widmem, a jej rozpadające się budynki i zarośnięte ogrody świadczą o jej dawnym życiu.

Inne opuszczone miejsca w regionie to Dwernik i Bukowiec. Dwernik był kiedyś kwitnącą społecznością rolniczą, ale dziś jest opuszczoną ruiną. Bukowiec był domem dla małej grupy rolników i pasterzy, ale teraz jest niezamieszkany i zarośnięty.

Jeśli szukasz zapierającego dech w piersiach widoku, gorąco polecam udanie się w Bieszczady w południowo-wschodniej Polsce. Sceneria jest po prostu oszałamiająca, a sam podjazd jest tego wart!

Facebook

X