Sentymentalny Lwów

TERMIN : 30.04.2017/02.05.2017/05.05.2017


 

Królewskie miasto, mały Wiedeń, ukraiński Piemont, mały Paryż…Miasto, które stoi na granicy wschodniej i zachodniej cywilizacji, na przecięciu dawnych handlowych dróg, które swoim duchem przywołuje tajemniczą atmosferę średniowiecza. Miasto tętniące życiem, przyciągające amatorów współczesnej kultury i sztuki zabawami i atrakcjami. W trakcie tej wycieczki do Lwowa nasz Przewodnik opowie Państwu m.in.: „kto?”, „ z kim?” i „ dlaczego?”, kto pierwszy z mieszkańców Lwowa przywiózł kiwi z Europy? Jaki był koszt pierwszego samochodu we Lwowie? Ile złota zużyto na wystrój Opery Lwowskiej … To i wiele więcej powiemy і pokażemy…

 

Wycieczka do lwowa

 

Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce. Po przyjeżdzie do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu autokarem najstarszymi ulicami Lwowa – Piekarską, Łyczakowską i Gródecką, przy których mieszkali najznamienitsi Polacy. Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentrz Orląt Lwowskich. Podczas pieszej części wycieczki przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela – Króla Danyły oraz pod nawiększy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. W trakcie zwiedzania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową na degustację regionalnej kuchni ukraińskiej. Następnie zapraszamy na drugą część zwiedzania, podczas której zobaczymy wnętrza Teatr Opery Lwowskiej, Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, cudowną figurkę Matki Boskiej, pomnik Adama Mickiewicza, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel „George”. Odwiedzimy również Katedrę Łacińską i Ormiańską. Bedąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. Jezuitów, Ratusz, Aptekę – Muzeum, Pałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Po zakończeniu zwiedzania z grupą do Państwa dyspozycji pozostaje ok. 40 minut czasu wolnego. Wyjazd ze Lwowa ok. 17.00 – 18.00. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

 

Jako jedyne biuro w Bieszczadach oferujemy Pańswu zwiedzanie Lwowa przy użyciu zestawów Tour Guide – bezprzewodowego nadajnika z mikrofonem używanego przez Przewodnika oraz zestawu bezprzewodowych odbiorników ze słuchawkami dla wszystkich uczestników wycieczki, dzięki któremu jakość zwiedzania i percepcja zdecydowanie się poodnosi.

 

KUP WYCIECZKĘ TERAZ: recepcjabieszczady.pl

 

Cena zawiera: usługę pilota i przewodnika mówiącego w j. polskim, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, słuchawki, ubezpieczenie KL i NNW, transport, opłaty graniczne i drogowe, VAT.
Cena nie zawiera: obiadu, własnych wydatków.
Waluta: ukraińskie hrywny (ok. 1 PLN = 6,40 UAH)
Granica: Medyka
Dokumenty: paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: około 18 godzin
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej, parasola (na wypadek deszczu), czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

TRASA PRZEJAZDU:

Strefa Baligród – Cisna: Baligród, Bystre (Goście OW Bystre, OW Wisan), Jabłonki, Cisna (goście dojeżdżający z Wetliny), Dołżyca, Buk.

Strefa Terka – Polańczyk – Solina: Terka, Bukowiec (OW Połoniny, goście dojeżdżający z Polany), Wołkowyja, Polańczyk (przystanek pod kościołem, na skrzyżowaniu do Zdroju i w samym Zdroju naprzeciwko Sanatorium Amer-Pol), Myczków Hotel Ewka, Solina (PKS w centrum i przy CPN), Bóbrka (Goście z miejscowości Orelec), Łobozew Zajazd U Zochy (Goście dojeżdżający z Jawora), Łobozew skrz. na Teleśnicę (Goście dojeżdżający z Teleśnicy Oszwarowej).

Strefa Ustrzyki Dolne – Przemyśl: Ustjanowa Dolna (goście dojeżdżający z Olszanicy), Ustjanowa Górna (Goście z Willi Stasia), Ustrzyki Dolne, Jureczkowa, Hotel Arłamów, Przemyśl (parking TESCO na ul. Lwowskiej).

Podczas wycieczki zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny. Przewidywany czas wolny w centrum miasta to ok. 40 min (zachęcamy wtedy do zakupienia oryginalnych pamiątek na pobliskim bazarze wyrobów rękodzielniczych). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy granicy, gdzie będzie można zrobić zakupy (szczególnie polecamy wyśmienite słodycze).

Isnieje możliwość wykupienia obiadu w cenie 25 zł u pilota w autokarze.

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców Lwowa to Polacy, dlatego szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku. Odległość z Ustrzyk Dolnych do Lwowa to ok. 200 km.

Organizator: Biuro Podróży Eko- Karpaty

 

 


Komentowanie jest wyłączone