Zwierzyń – gdzie San staje się rozlewiskiem

Niewielka miejscowość położona u stóp Czulni i Trzech Kopców, gdzie rzeka San tworzy rozlewisko. Przełom Sanu to raj dla ornitologów, a ścieżki wytyczone w okolicy pozwalają poznać florę i faunę wokół Bieszczadzkich Jezior. To tu rzeka San zatacza łuk i zbliża się na odległość 300 m do miejsca gdzie stanęła zapora. Dlatego też w tym miejscy przekopano górę Grodzisko tunelem o średnicy 2 m, by wykorzystać spadek o wysokości 7 m i wybudować elektrownię.

ATRAKCJE:

– Elektrownia w Zwierzyniu o mocy 8,30 MW.

– „Cudowne Źródełko” to miejsce owiane legendami. Jedna z nich głosi, że w tym miejscu znaleziono krzyż z I poł. XIIIw. pochodzący z miasta Limoges we Francji.
Jak wiadomo każda legenda ma w sobie ziarnko prawdy, ponieważ ten krzyż obecnie można oglądać w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu.

-​ do źródełka ze Zwierzynia prowadzi droga krzyżowa.

– Murowana cerkiew greckokatolicka (dziś kościół rzymskokatolicki).

WYBIERZ SIĘ NA JEDNODNIOWĄ WYCIECZKĘ DO ZWIERZYNIA:

– spacer do Cudownego Źródełka
– flora i fauna w przełomie Sanu
– zapora wodna w Solinie i Myczkowcach
– rejs statkiem po Jeziorze Solińskim
– zwiedzanie zapory Solińskiej wewnątrz

http://www.wedkarstwotv.pl

    – W Zwierzyniu odbywa się co roku Vision Fly Festival, na który przyjeżdżają wędkarze z całego świata. Odbywały się tu 30-te Mistrzostwa Świata w wędkarstwie muchowym w 2010 r. Nasza reprezentacja zdobyła wówczas 4 miejsce.

 – Organizujemy z tego miejsca również spływy pontonowe, które są wspaniałą atrakcją nie tylko dla młodzieży, ale również dla sporej rzeszy fanów sportów wodnych.

-​  w pobliskim rezerwacie możemy spotkać bobry, w przełomie Sanu żerują m.in. czarne bociany, czaple siwe i kormorany.

– są tu również ścieżki przyrodnicze wokół Jeziora Myczkowieckiego.

– przy wykupienie licencji można złowić tu okazałego pstrąga lub głowacicę.

   NOCLEGI:

iko_lozko – Noclegi u Mirka i Dorotki. Pokoje 2,3,4 osobowe. Do dyspozycji gości oddajemy aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, taras widokowy, miejsce do grillowania.

iko_lozko – Ośrodek Wypoczynkowy Uroczysko: 120 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Boisko do piłki nożnej, siatkówki i kosza. Latem odkryty basen. Plac zabaw dla dzieci i wiata. Idealne miejsce na wypoczynek, szczególnie dla osób ceniących sobie ciszę. 

Zarezerwuj nocleg już teraz!

Komentowanie jest wyłączone