SOLINA – znana wszystkim z piosenki…

Zielone wzgórza Nad Soliną… to miejsce, które odwiedza prawie każdy przyjeżdżający w Bieszczady turysta. Zresztą nie ma się co dziwić. Główną atrakcją jest korona największej zapory wodnej w Polsce. Budowana od 1961 – 1968 r. w celu pozyskiwania energii elektrycznej, przeciw powodziom i dla turystów.  Zapora ma długość 664 m. Wysoka jest na 82 m. Zatrzymuje prawi  500 mln m3 wody. Tutaj wpadające dwie rzeki  – San i Solinka tworzą największy sztuczny zbiornik w Polsce o powierzchni 22 km2.

solina01 ATRAKCJE:

iko_rekin – możliwość zwiedzania zapory wodnej wewnątrz. Po krótkiej prezentacji filmowej wchodzimy do środka by przejść się tzw. Galeriami pod dnem J. Solińskiego.

iko_statek ​- rejs statkiem spacerowym po J. Solińskim. Przeżyj niesamowitą przygodę podczas godzinnego rejsu w towarzystwie naszych kapitanów, którzy poprowadzą Nas w najdziksze zakątki tego miejsca.

iko_parasol – plaża na której możemy odpocząć i zrelaksować się lub wypożyczyć sprzęt
pływający: kajaki lub rowerki wodne. Dla spragnionych mocnych wrażeń znajdzie się możliwość przepłynięcia motorówką lub Jachtem.

iko_wspinaczka– przejazd najdłuższą tyrolką na drugi brzeg – 630 m zjazdu, 20 m nad ziemią

WYBIERZ SIĘ NA JEDNODNIOWĄ WYCIECZKĘ PO SOLINIE:

– zapora w Solinie i Myczkowcach
– rejs statkiem po Jeziorze Solińskim
– punkt widokowym nad Polańczykiem
– zwiedzanie zapory Solińskiej wewnątrz
– cudowne źródełko wody w Myczkowcach

 solina02  iko_ciuhcia – Kolejka Bieszczadzki – Express może zaprać Cie na trasie Solina – Polańczyk

iko_wedrowka – Ścieżki spacerowe z Soliny do Polańczyka lub na Myczkowce

iko_dom – Bieszczadzkie Krupówki. Tęsknisz za Zakopanym? nie musisz jechać w Tatry. Przy wejściu na Solinę znajdziesz miejsce, które śnią się wszystkim dzieciom, a rodzicom otwierają się portfele na przeróżne pamiątki. Możesz kupić tu jedne z piękniejszych zdjęć robionym przez Jaśka Joniaka, zjeść smażonego pstrąga, nałykać się helu, spotkać bieszczadzkie dusiołki i anioły w drewnie zaklęte.

iko_kajaki – W zatoce drewnianej prócz zjazdów na tyrolce jest miejsce pilnowane przez ratowników WOPR, by bezpiecznie kąpać się w wodnie

iko_talerz – Można spróbować wietnamskiej kuchni – specjalność: sajgonki

 solina03 NOCLEGI:

iko_lozko – Hotel Halicz położony 100m od wejścia na zaporę. Pokoje 2,3,4 os z łazienkami
oraz pokoje typu studio. Na miejscu restauracja i parking. Doskonałe miejsce dla grup zorganizowanych i młodzieży przyjeżdżającej na kolonie i zielone szkoły

iko_lozko – Pensjonat Solina – 200m od wejścia zaporę. Pokoje 2,3,4 os z pełnym węzłem sanitarnym i balkonem z widokiem na zielone wzgórza. Dla gości do dyspozycji wiata grilowa na wieczorne biesiady, plac zabaw dla dzieci i parking. Polecamy to miejsce wszystkim, którzy planują spędzić swój wypoczynek nad Soliną 

Zarezerwuj nocleg już teraz!

 solina04

Komentowanie jest wyłączone