Polańczyk – poserfujmy nad Soliną

Miejscowość uzdrowiskowa i wczasowa nad J. Solińskim. Status uzdrowiska nadany w 1974 r. przyczynił się do powstania tu zespołu sanatoriów i domów wczasowych. Występują tu wody wodorowęglanowo – chlorkowo – sodowo- bromkowe i jodowe leczące choroby górnych dróg oddechowych, przemianę materii i nerwice. Częstym gościem Polańczyka jest Mateusz Kusznierewicz, dlatego prawie przy każdym zejściu nad jezioro znajduje się keja. Gdzie cumują jachty, łódki i łódeczki….

ATRAKCJE:

 – Wzdłuż ul. Zdrojowej umieszczone są najważniejsze atrakcje Polańczyka. Głównymi uzdrowiskami są: Solina, Dedal, Amer-Pol, Plon. Nie znajdziemy tu pijalni wód, natomiast za uzdrowiskami znajduje się park zdrojowy którego ścieżkami możemy obejść cały tzw. Cypel dookoła od fiordu Nelsona po punkt widokowy nad Polańczykiem.

 Na cyplu mieści się plaża, ratownik WOPR, wypożyczalnia sprzętu pływającego.

– przystanie statków spacerowych TRAMP i BRYZA.

 – ścieżki spacerowe lub kolejka Bieszczadzki Express nad Solinę.

iko_kajaki – wypożyczalnia rowerów i ścianka wspinaczkowa przy OSW Skalny.

iko_kosciol – przy ul. Ks. Stopy znajduje się kościół rzymskokatolicki, w którym znajduje się cudowna ikona Matki Bożej z Łopienki, przeniesiona tu z nieistniejącej miejscowości po 1947 r.

WYBIERZ SIĘ NA JEDNODNIOWĄ WYCIECZKĘ DO POLAŃCZYKA:

– zapora w Solinie i Myczkowcach
– rejs statkiem po Jeziorze Solińskim
– punkt widokowym nad Polańczykiem
– zwiedzanie zapory Solińskiej wewnątrz
– cudowne źródełko wody w Myczkowcach

Dodatkowo w tym miejscu organizujemy:

   NOCLEGI:

iko_lozko Hotel Zefir położony 50 m od J. Solińskiego. Pokoje 2,3,5 os z łazienkami oraz pokoje typu studio. Na miejscu restauracja, parking i SPA: Ruska Bania, Balia, Jacuzzi, Sauna i rybki pedikiurzystki. Pełen relaks gwarantowany!

iko_lozko – OSW Skalny na ul. Zdrojowej. Pokoje typu standard i apartamenty. Ścianka wspinaczkowa na fasadzie budynku, kawa i zimne piwo na skalnych tarasach, wiata dymna, wypożyczalnia rowerów i seegwae’e.

iko_lozko – Wyspa Energetyk – dojazd PROMEM na wyspę gdzie malowniczo położone domki dają nam szansę na wypoczynek bezpośrednio nad wodą z wędką.

 

Zarezerwuj nocleg już teraz!

 

Komentowanie jest wyłączone