Myczkowce – druga zapora

Nad Jeziorem Myczkowskim  znajduje się troszkę mniej znana – druga zapora, a przecież budowano ją najpierw. Kiedy po II Wojnie Światowej powrócono do planów budowy zapór w Bieszczadach to najpierw ukończono tą budowle. Trwała ona od 1956 do 1960 r. Dziś stanowi dolny zbiornik wyrównawczy J. Solińskiego a zarazem wraz z nim tworzy Zespół Elektrowni Solina-Myczkowce. Natomiast prawdziwe ciekawostki kryją się tuż nieopodal…

ATRAKCJE:

iko_rekin – ziemna zapora wodna: 17,5 m wysokości i 386 m długości. Natomiast pytanie…

​ – ścieżką spacerową można z zapory dotrzeć przez górę Grodzisko a na Solinę, do elektrowni po drugiej stronie lub do cudownego źródełka w Zwierzyniu.

– dwa rezerwaty krajobrazowe: Zbocze Kozińca i Góra Grodzisko.

 – CENTRUM KULTURY EKUMENICZNEJ Caritas w Myczkowcach. Mieszczą się tu Miniatury obiektów sakralnych pogranicza Polsko-Ukraińsko-Słowackiego. 170 miniatur w skali 1:25. Większość cerkwi Łemków, Bojków, Dolinian, Pogórzan i innych grup etnicznych, które zamieszkiwały pogranicze Bieszczad.

WYBIERZ SIĘ NA JEDNODNIOWĄ WYCIECZKĘ DO CARITASU:

– Miniatury Cerkwi w Myczkowcach
– Ogród Biblijny i mini ZOO
– zapora wodna w Solinie i Myczkowcach
– rejs statkiem po Jeziorze Solińskim
– zwiedzanie zapory Solińskiej wewnątrz

    – Na terenie parku miniatur znajduje się również Ogród Biblijny, w którym mieszczą się rośliny z Ziemi Świętej. Jest to największy tego typu ogród w Polsce. Podziwiać można również Mini ZOO, w którym znajdują się jelenie, daniele, pawie i bażanty.

Mieści się tu również stadnina koni, kaplica, boiska dla młodzieży i kawiarnia.

iko_dom – Z Myczkowiec można wyruszyć na wiele ścieżek przyrodniczych, dobrze oznakowanych w okolicach J. Myczkowskiego. Doskonale nadają się one do wędrówek Nord Walking.

 – Skałki Myczkowskie to kolejna atrakcja. Można podziwiać przełom największej rzeki San – uregulowanej przez dwie zapory stanowiące dziś miejsce dla wędkarzy.

– zaczynają się tu spływy pontonowe i kajakowe.

iko_talerz – przy wykupienie licencji można złowić tu okazałego pstrąga lub głowacicę.

   NOCLEGI:

iko_lozko – Ośrodek Wypoczynkowy BIESZCZADY: niedaleko zapory w Myczkowcach na zboczu g. Koziniec. Pokoje 2,3,4 os.  i całoroczne domki. Parking, restauracja. Wspaniałe miejsce na wypoczynek w ciszy i spokoju – takie przecież są Bieszczady.

iko_lozko– Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny Caritas: pawilony z pokojami mieszkalnymi, sala ogólna, stołówka, parking. Doskonałe miejsce dla młodzieży na zielone szkoły, przystosowany dla osób niepełnosprawnych. 

 

Zarezerwuj nocleg już teraz!

Komentowanie jest wyłączone