Lesko – miasto Kmitów

Kmitowie przenieśli tu swoją rezydencję ze wzgórza Sobień. Wznieśli wielki zamek, który do dziś przetrzymuje w sobie tajemnice. Jest to jedna z głównych „Bram w Bieszczady”. Kiedyś rozbrzmiewający z góry Czulnia dźwięk przestrzegał  ludzi o niebezpieczeństwie – dziś góra strzeże przed wjazdem w dolinę rzeki San gdzie zaczynają się Bieszczady…

ATRAKCJE:

– Zamek Kmitów – dziś pensjonat, restauracja.

 – synagoga żydowska, kiedyś dom modlitwy i więzienie w gminie żydowskiej, później wieża strzelnicza w obronie przed najazdami na miasto, a dziś galeria sztuki Bieszczadzkich artystów.

 – cmentarz żydowski – największy w Bieszczadach, liczący ponad 2000 macew nagrobków żydowskich.

 –  nieopodal w miejscowości Glinne stoi jedna z najbardziej tajemniczych skał. Diabla skała – zwana Kamienim nad Leskiem, niegdyś kamieniołom dziś owiany legendami pomnik przyrody, który stał się miejscem zabaw wspinaczkowych.

– spływy pontonowe i kajakowe.

 

WYBIERZ SIĘ NA JEDNODNIOWĄ WYCIECZKĘ DO LESKA:​​

​-spływ pontonowy Sanem
– spacer na cmentarz żydowski kirkut
– zjazdy na linach, tyrolka i most panamski
– ognisko z niespodziankami
– spacer na Kamień Leski

 

NOCLEGI:

iko_lozko Zamek w Lesku – jakby się cofnąć w czasie i zamieszkać w zamku? Tutaj to         możliwe. Oferujemy noclegi w dawnym zamku Kmitów w 40 pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Ponadto w zamku znajduje się sala Rycerska, Kominkowa i Klubowa.

iko_lozko Pensjonat u Kmity – tuż przed Leskiem z punktem widokowym na całe Bieszczady pensjonat z pokojami 2,3,4 osobowymi w pełni wyposażone. Restauracja, plac zabaw, parking. Dużo miejsca dla Ciebie i Twojej rodziny 

 

 lesko03

Komentowanie jest wyłączone